esenler psikolog

Esenler Psikolog Hizmeti

Elbette ki Esenler psikolog hizmeti olarak söylememiz gerekiyor ki ; İnsanlar olumsuzlukları kafasına taktığı için olumsuzluklar insanları daha çok etkiler. Sürekli kafaya takılan olumsuzluklar, çözülmeyen problemler zamanla kişilerde mental problemlere sebebiyet verecektir. İnsan mutluyken gamsızdır ve mutlu olduğunu düşünmek yerine anı yaşamaya bakar. Fakat mutsuzken sahip olduğu mutsuzluğa odaklanır. Bakırköy Psikolog olarak zamanla hastalık kıvamına gelen mental problemlerin aslında göründüğü kadar zor bir şey olmadığını, uygun bir tedavi ile kısa sürede üstesinden gelindiğini sizlere aktarmamız da fayda var.

Mutluluk kavramı kişiden kişiye göre değişebilen bir kavramdır. Filozoflarda bu konu hakkında oldukça fazla tartışmış ve benzer olsa bile ortak bir kanıya varamamışlardır. Huzurlu olmak, gamsız olmak, hayattan zevk alarak yaşamak, rahat olmak, neşeli olmak gibi farklı tanımlamalarda bulunmuşlardır.

Artık günümüzde sahip olduğumuz modern toplum işleyişi, modern çözümler doğrudan bizi etkilemektedir. Eski zamanlara oranla modern insanlar daha fazla psikolojik problemler yaşamaktadır. Teknoloji ile birlikte hastalıkların tedavisi için elimizdeki fırsatlar artsa bile aynı şekilde bizi olumsuz etkileyen faktörler de hızlı bir biçimde artmaktadır. İnsanlara Esenler psikolog olarak sorduğumuzda ise gülmek, neşe saçmak, endişeli olmamak, stresli olmamak gibi tariflerde bulunmaktadırlar.

esenler psikolog
esenler psikolog

Her Zaman Mutlu Olamayız, Peki Neden ?

Her kes zaman zaman sinirli, bıkmış, tükenmiş, mental olarak halsiz hissedebilir ve motive olmakta zorluk çekebilir. Bunlar insanlar tarafından yaşanması doğal bir durumdur. Çünkü stres yapmaz ise strese neden olan şeyi çözmek istemeyiz. Beyin hayati unsurlarda stres yaparak sizleri o problem üzerinde çalışmaya iter. Fakat problemin üstüne gitmedikçe bu sürekli olarak size gerginlik vermeye başlar ve bir süre sonra bozukluk oluşur bu nedenle kendinizi sürekli gergin hissedersiniz. Bu ve bunun gibi problemlerin kalıcı hal alması mental problemlere yol açabilir ve zincirleme olarak farklı rahatsızlıklara da neden olabilir.

Zaman zaman Esenler Psikolog olarak biz bile bıkmış, usanmış, sinirli, mental olarak çökmüş hissedebiliyor ve motive olmakta zorluk çekebiliyoruz. Bu durumlar sağlıklı her insanda yaşanması gereken durumlardır. Fakat bu hislerin 2 haftadan uzun sürmesi veya kalıcı hal almasına ise psikolojik bozukluk denilebilir. Örnek vermek gerekirse sınavlar bizim için hayati öneme sahiptir ve yoğun stres kaynağıdır çünkü önemseriz. Eğer ki gereken hazırlıkları yapmaz isek bu gerginlik, anksiyete ve depresyon durumu git gide daha derin bir hal alabilir. Bu nedenden dolayı problemlerin üstüne giderek çözmek gereklidir. Nasıl yapılacağı bilinmeyen veya kilit olan durumlar için istanbul psikolog olarak Esenler psikolog hizmetimiz ile size yol gösteriyoruz.

Yapılan bir araştırmada lise sınavına çalışan öğrenciler serbest bırakılırsa yüksek stres seviyesi ile birlikte kötü bir sınav geçiriyorlar. Fakat çalışan öğrenciler stresin bir süre sonra tam tersine dönerek kendilere motivasyon sağladığını ve sınava istekle girdiklerini belirtiyorlar. Bu ve bunun gibi pek çok durumda Bakırköy Psikolog olarak sizler için size özel tedavi ve terapi hizmeti sunmaktayız.

esenler terapi

Esenler Psikolog Etkinlikleri

Özellikle son birkaç sene olmak üzere ülkemizde 10 seneden bu yana psikolojik problemler artış göstermektedir. Ayrıca bu problemler dünya çapında da en az ülkemizdeki kadar artış göstermekte. Kısaca artık mental sağlığı etkileyen pek çok tehlikeli etmenlerin arasındayız diyebiliriz. Esenler psikolog hizmetleri konusunda iddialı olan bir semt olarak karşımıza çıkmaktadır!

Özellikle İstanbul olmak üzere diğer büyükşehirler de de insanların betonlaşma nedeniyle yeşilden uzak kalması, yaşam ve ya çalışma şartları nedeniyle güneş görememesi, teknolojiye bağlı asosyallik gibi pek çok durumdan dolayı çeşitli mental rahatsızlıklar görülmekte. Bu tür etkenler kişilerde depresyon, panik bozukluğu, anksiyete, sosyal fobi, yeme bozukluğu, obsesif kompulsif bozukluk, hiperaktivite ve dikkat eksikliği gibi mental problemlere yol açmaktadır.

Esenler Rehberlik Hizmetleri

Esenler psikolog olarak rehberlik hizmetimiz, sizinle kendiniz aranızda bir bağ kurarak kendinizi tanımanızı, problemlere realistik bir biçimde yaklaşmanızı, çevreniz ile denge içinde ve sağlıklı bir şekilde uyum sağlayarak yaşayarak kendinizi geliştirmeniz için yolunuzu açan uzman kişilerce verilmekte olan psikolojik desteklerdir. Rehberlik hizmetimiz eğitim yaşamınız ile alakalı konularda, meslekler hakkında çeşitli durumlarda, meslek seçimi, sosyal ve kişisel alanda yaşadığınız durumlar da dahil olmak üzere ihtiyaç duyulan her konuda destek sağlıyoruz.

İstanbul Esenler Psikolog Hizmetlerinin Farkı!

İstanbul’un Avrupa Yakası bölgesinde yer alan Esenler ilçesi, nüfusu yoğun yerlerden biri olarak öne çıkmaktadır. Bölgede yaşayan vatandaşların yararlanabileceği çeşitli hizmetler bulunmaktadır. Farklı sebeplerden dolayı psikolog hizmetlerine ihtiyaç duyan kişilerin yararlanabileceği farklı öneriler vardır. Yeterli iletişim beceresine sahip olan psikologlar, farklı uzmanlık alanlarında hizmet vermektedir. Gelişmiş olanaklarla birlikte hizmet veren psikologlar, Esenler ilçelerinin farklı bölgelerinde bulunur. Esenler psikolog hizmetleri söz konusu olduğunda öne çıkan isimler bulunur.

İstanbul Esenler Psikolog

Daha önce birçok alanda çalışmalarına devam etmiş olan psikologlar, kendi uzmanlık alanlarında gelişmektedir. Yüksek lisans seviyesinde bulunan psikologlar tarafından çok daha başarılı hizmetler verilir. Psikolog hizmeti almak isteyen hastalar için esenlerin farklı noktalarında bulunan uzmanlar öne çıkar. Esenler psikolojik danışmanlık merkezi, uzun zamandır vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için hizmet vermektedir. Alanında uzman psikologlar, danışmanlık merkezinde faaliyetlerine devam etmektedir.

Esenler Psikolog Tavsiyeleri Nelerdir?

Bir psikologla görüşmeye karar verdikten sonra çeşitli araştırmalar yapmanız gerekiyor. Karşı karşıya kaldığınız psikolojik sorunlarla baş etmek için uzman psikologlarla görüşmeniz faydalı olacaktır. İnsanların yaşadığı psikolojik sorunların sebepleri farklılık gösterir. Çocuk, ergen ve yetişkin psikolojileri gibi alanlarda uzman olan psikologlar, farklı sorunların çözümü için uzman yöntemlerle faaliyet gösterir. Avantajlı Esenler psikolog fiyatları ile hizmet almak isteyen kişilerin seçebileceği farklı hizmetler vardır.

Psikolog seçimindeki önemli noktalar şu şekildedir;

  • Psikoloğun yetkinlik seviyesi,
  • Psikoloğun uzmanlık alanları,
  • İletişim beceresi ve geçmiş tecrübeleri,

Belirtilen noktaların yanı sıra psikologlar ile iletişime geçilerek çeşitli konular hakkında bilgi sahibi olmak mümkündür. Hastalar için önemli olan noktalardan biri de psikolog ücretleridir. Esenler psikolog ücreti uzmanlık alanları ve yetkinlikler gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ücretler hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler, farklı psikologlara iletişim kanalları üzerinden ulaşabilir.

İstanbul Esenler Psikolog

Profesyonel Esenler Psikolog Hizmetleri Nasıldır?

Yaşadığınız psikolojik sorunların çözümü için bir psikolog ile görüşmeye karar verdikten sonra kendinize uygun seçim yapmanız gerekiyor. Esenler ilçesinin farklı bölgelerinde çalışmalarına devam eden psikologların uzmanlık alanları ve hizmet kaliteleri farklılık gösteriyor. Esenler psikolog hakkında bilgi almak isteyen kişilerin tercih edebileceği çeşitli alternatifler vardır. Belirli alanlarda üst düzey almış olan profesyonel psikologları tercih ederek farklı sorunlarınızın çözümü için hizmet almaya başlayabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here