İstanbul Psikolog Tavsiyesi

İstanbul Psikolog Tavsiyesi Listesi?

Hayatın zorlukları içinde insanların en fazla ihtiyaç duydukları meslekler arasında psikologlar yer almaktadır. Psikologlar, danışanlarına terapi hizmetleri vermektedir. Terapinin yanı sıra adli, trafik gibi alanlarda da hizmet vermektedirler. Psikolojik olarak sıkıntı ve huzursuzluk yaşayanlar için İstanbul psikolog tavsiyesi için oldukça zengin bir ildir. Birçok ünlü psikoloğun İstanbul’da kliniği bulunmaktadır.

Genellikle psikolog ile psikiyatri birbirine karıştırılmaktadır. Avrupa Yakası psikolog tavsiyesi alırken sorun ve tedavi durumları doğru değerlendirilmelidir. Psikologlar, üniversitelerin psikoloji bölümünden mezunlardır. Rahatsızlık yaşayanlara danışmanlık yapar. Sorunları aşabilecekleri yeteneklerini geliştirmeleri konusunda destek olurlar. Psikiyatristler ise tıp mezunu doktorlar olup psikiyatri alanında uzmanlaşmışlardır. İlaç tedavisi uygulayarak tedavi ederler. Psikologların ve psikiyatrilerin tedavi ettikleri hastalıklar ve yöntemleri birbirinden farklı olduğundan randevu doğru adresten alınmalıdır.

İstanbul Psikolog Tavsiyesi

En Popüler İstanbul Psikolog Tavsiyesi

Toplumda; psikoloğa gitmek için illa bir sorunun olması gerek tarzında yanlış bir anlayış vardır. Onaylanmış veya tanı konulmuş bir rahatsızlığı olmayanlar psikoloğa gidip kendini daha iyi hissedebilir. Enerjisini yükseltmek, sorunlarla daha kolay başa çıkmak, günlük yaşantısında mutluluğunu artırmak, stresten kurtulmak isteyenler için İstanbul psikolog önerisi ve tavsiyesinin çok fazla olduğu bir yerdir. Psikologlar kişilerin daha iyi hissedebilmeleri için sorunlarını anlamaya çalışırlar. Bunun için terapide;

  • Çeşitli sorular sorarlar
  • Psikolojik test yaparlar, bir test yeterli olmadığında birden fazla test yapabilirler
  • Danışanı sorunuyla yüzleşecek beceriyi kazanmaları için destekte bulunurlar.

Terapi veya seans sayısı kişinin durumuna ve rahatsızlığına göre farklılık gösterir. Anadolu yakası psikolog tavsiyesi olarak verilen birçok ismin bazı rahatsızlıkları 2 ila 3 seansta tedavi ettikleri bilinmektedir.

Psikolog mu Psikiyatri mi?

İlk randevuyu almadan önce doğru karar vermek gerekir. Daha önce hiç psikiyatrik veya psikolojik yardım almamış kişiler vardır. Bu kişiler İstanbul psikolog tavsiyesi almadan önce klinik teşhisi için bir psikiyatri uzmanına görünmelidir. Psikiyatri uzmanıyla yapılacak görüşme neticesine göre karar verilmelidir. Psikiyatri tedavisi aldığı halde psikoterapi ile tedavisinin desteklenmesi gereken hastalar olmaktadır. Bu kişilerin sorunu daha sağlıklı bir şekilde aşabilmesi için psikoloğa gitmesi gerekir. Rahatsızlık yaşayan kişiler, psikolog veya psikiyatriden biriyle görüşürken ihtiyaç duyulması halinde diğer uzmana yönlendirilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here