küçükçekmece psikolog

Küçükçekmece Psikolog Hizmeti Farkımız!

Aslında hayatta mutlu olmak için daha fazla şey var. Fakat insanlar sürekli bizi mutsuz edebilecek ve endişelendirecek olan problemlere takılmaktadır. Çünkü insanlar yapı gereği mutlu yani “tuzu kuru” haldeyken genelde mutlu olduğu durumu çok düşünmez. Fakat mutsuz olduklarında kafalarına taktıkları şeyi sürekli düşünür ve sorgular. Bu durum öyle bir hal alır ki hastalık boyutunu alır. Peki nasıl hastalık boyutunu alır ? Küçükçekmece psikolog olarak bunu sizlere anlatmak istiyoruz.

İnsanlığın asırlardır tek amacı genelde mutluluğu ve huzuru yakalamak rahat bir hayat düzeni kurmaktır. Kimisi için ise sürekli meşgul olup uğraşmak istediği bir hayat tarzı mutluluktur. Filozoflar da “mutluluk” üzerine yoğun bir şekilde düşünmüştür. Ortak bir karara varamasalar bile benzer düşünceler belirtmişlerdir. Kimisi huzurlu olmak, kimisi gamsız olmak, kimisi yaşadığı olaylardan ve hayattan zevk almak, neşeli olmak hatta sürekli gülmek olarak bile tanımlamışlardır.

küçükçekmece psikolog

Günümüzde ise modern yaşamın getirmiş olduğu durumlar nedeni ile kişilerin psikolojisi eskiye oranla daha fazla etkilenmektedir. Gelişmiş bir uygarlık olmamıza, yeni tedavi biçimleri bulmamıza rağmen hastalıklara neden olan unsurlar da gittikçe artmakta. Bunlar mevsimsel nedenler, teknoloji, internet ve modern hayatın getirdiği bir takım sorunlardır.

Küçükçekmece’de En İyi Psikolog Hizmeti Alın!

Her kes zaman zaman sinirli, bıkmış, tükenmiş, mental olarak halsiz hissedebilir ve motive olmakta zorluk çekebilir. Bunlar insanlar tarafından yaşanması doğal bir durumdur. Çünkü stres yapmaz ise strese neden olan şeyi çözmek istemeyiz. Beyin hayati unsurlarda stres yaparak sizleri o problem üzerinde çalışmaya iter. Fakat problemin üstüne gitmedikçe bu sürekli olarak size gerginlik vermeye başlar ve bir süre sonra bozukluk oluşur bu nedenle kendinizi sürekli gergin hissedersiniz. Bu ve bunun gibi problemlerin kalıcı hal alması mental problemlere yol açabilir ve zincirleme olarak farklı rahatsızlıklara da neden olabilir.

Örneğin yaşadığımız stres için bir hastalık demeden önce durum kişi veya bu alanda uzman bir psikolog tarafından incelenmelidir. Çünkü okulundaki yazılılar için stres yapan bir lise öğrencisi sınavlara yeteri kadar çalıştıktan sonra stres seviyesinin sıfırlanıp durumun tam tersine mutlu olduğunu ve motive olduğunu açıklamaktadır. Yani stres yapılan konuların üzerine gidilmesi gerekmekte ve eğer nasıl olacağı hakkında bir fikir yoksa bu tür durumlarda bir psikologdan yardım alarak bu ve bu örnek haricindeki hemen hemen her türlü psikolojik problemler için tedavi olabilmektedirler. Küçükçekmece psikolog olarak sizlerin bu tür problemlerine hızlı ve etkili bir şekilde çözüm bulup uygun tedaviyi kişiye özgün şekilde dizayn ederek uyguluyoruz.

küçükçekmece psikolog

Küçükçekmece’de Psikolog Hizmetleri Nasıldır?

Son 10 senedir ülkemizdeki psikolojik problemlerde oldukça önemli bir artış var. Özellikle de İstanbul gibi büyükşehirler üzerinde psikolojik problemler maalesef hızlı bir şekilde artmaktadır. Bunların arasında hava kirliliği, beton yapılar nedeniyle güneşten ve yeşillikten mahrum kalma, sosyal medya kullanımı, teknolojiye bağlı asosyallik durumları, yiyecek ve içeceklerde bulunan katkılar ve farklı malzemeler, genetiği ile oynanmış ürünler gibi pek çok farklı unsur bulunmaktadır. Bu tür etkenler kişilerde depresyon, panik bozukluğu, anksiyete, sosyal fobi, yeme bozukluğu, obsesif kompulsif bozukluk, hiperaktivite ve dikkat eksikliği gibi mental problemlere yol açmakta.

Psikolojik Tedavi Hizmetleri

Psikolojik sıkıntılar 2 haftadan uzun bir süredir kişiyi etkiliyorsa artık bu durum için hastalık diyebiliriz. Bu tür durumlarda kişinin psikolojik olarak daha fazla etkilenmemesi için tedavi alması gerekmektedir. Tedavi işlemleri için deneyimli bir psikologa ulaşmanızı ve bilgi almanızı tavsiye etmekteyiz. Küçükçekmece psikolog olarak sizlerin bu problemlerine kişiye özgü çözümler ile yanıt vermekteyiz. Küçükçekmece Psikolog olarak bu tür problemler için kişiye özgü tedavi şekilleri geliştirerek çeşitli terapi yöntemlerini kullanarak terapi uyguluyor ve gerekli durumlarda kişiyi farklı yerlere sevk ediyoruz.

Küçükçekmece Psikolog Seçimi Nasıl Yapılır?

Günümüzde önemli tıp alanlarından biri olan psikoloji, insanların ruhsal sorunlarının çözümü için çalışmalar yapılan dallar arasında yer alıyor. Psikolojik sorunların tedavisi için faaliyet gösteren birçok psikolog bulunuyor. Türkiye’nin birçok bölgesinde çalışmalarına devam eden uzman psikologları tercih eden birçok kişi bulunuyor. Türkiye’nin en kalabalık ili olan İstanbul’da da çok sayıda psikolog vardır. Bu nedenle psikologlar ile görüşmek isteyen kişiler için birçok alternatif öne çıkar. Küçükçekmece psikolog arayan kişilerin dikkat etmesi gereken çeşitli noktalar vardır. Peki, psikolog seçimi nasıl yapılır?

Küçükçekmece Psikolog

Psikolog seçimi yaparken ilk olarak görüşmek istediğiniz kişinin mezun olduğu okulu öğrenmeniz gerekir. Mezuniyet yılı ve farklı yetkinlikler gibi noktalara da dikkat edilerek psikolog seçiminizi gerçekleştirebilirsiniz. Psikoloji alanında farklı ekoller bulunduğu için uzmanlık alanlarına da dikkat etmeniz faydalı olacaktır. Bazı psikologlar yetişkin psikolojisi alanında uzmanken çocuk ve ergen psikolojisi alanında uzman olan psikologlar da vardır. Küçük çekmece psikolog hizmeti almak isteyen kişiler, farklı psikologlarla telefon üzerinden görüşerek bilgi alabilir.

İstanbul Küçükçekmece Psikolog Hizmetlerimiz

Psikolojik sorunlar sebebiyle psikologlarla görüşen kişiler için önemli olan bazı noktalar vardır. Psikologların çalışma prensipleri ve uzmanlık alanları farklılık gösterdiği için birçok faktöre dikkat edilerek seçim yapılması gerekir. Psikoloğunuzla ilgili merak ettiğiniz konuları sürecin başında araştırmanız gerekiyor. Gerektiği zamanlarda psikoloğunuzla bire bir görüşme yaparak merak ettiğiniz konuları sorabilirsiniz. Aynı zamanda bazı sorular üzerinde yoğunlaşarak daha doğru seçimler yapabilirsiniz.

Psikolog seçimindeki önemli noktalar şu şekildedir;

  • Tecrübe ve uzmanlık alanı gibi bilgilerin öğrenilmesi gerekmektedir.
  • Seans ücretleri hakkında araştırma yapılmalıdır.
  • Psikologların hangi yöntemleri tercih ettiği öğrenilmelidir.

Belirtilen konulara benzer birçok soru üzerinde araştırma yapan kişiler, merak ettiği konular hakkında bilgi sahibi olabilir. Küçük çekmece psikolog ücretleri söz konusu olduğunda geniş bir fiyat aralığıyla hizmet veriliyor. Çeşitli araştırmalar yaparak fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Küçükçekmece Psikolog

Küçükçekmece Uzman Psikologlar Burada!

Küçükçekmece bölgesinde faaliyet gösteren psikologları araştıran birçok kişi bulunmaktadır. Bölgedeki uzman psikologlar, uzun zamandır farklı sorunların çözümü için çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir. Küçükçekmece’deki uzman psikologlar hakkında bilgi almak isteyen kişiler, internetteki önerileri inceleyebilir. Küçükçekmece psikolog önerilerini inceleyerek herhangi bir sorun yaşamadan istediğiniz psikologlarla görüşebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here