esenler psikolog

Esenler psikolog hizmeti olarak söylememiz gerekiyor ki ; İnsanlar olumsuzlukları kafasına taktığı için olumsuzluklar insanları daha çok etkiler. Sürekli kafaya takılan olumsuzluklar, çözülmeyen problemler zamanla kişilerde mental problemlere sebebiyet verecektir. İnsan mutluyken gamsızdır ve mutlu olduğunu düşünmek yerine anı yaşamaya bakar. Fakat mutsuzken sahip olduğu mutsuzluğa odaklanır. Bakırköy Psikolog olarak zamanla hastalık kıvamına gelen mental problemlerin aslında göründüğü kadar zor bir şey olmadığını, uygun bir tedavi ile kısa sürede üstesinden gelindiğini sizlere aktarmamız da fayda var.

Mutluluk kavramı kişiden kişiye göre değişebilen bir kavramdır. Filozoflarda bu konu hakkında oldukça fazla tartışmış ve benzer olsa bile ortak bir kanıya varamamışlardır. Huzurlu olmak, gamsız olmak, hayattan zevk alarak yaşamak, rahat olmak, neşeli olmak gibi farklı tanımlamalarda bulunmuşlardır.

Artık günümüzde sahip olduğumuz modern toplum işleyişi, modern çözümler doğrudan bizi etkilemektedir. Eski zamanlara oranla modern insanlar daha fazla psikolojik problemler yaşamaktadır. Teknoloji ile birlikte hastalıkların tedavisi için elimizdeki fırsatlar artsa bile aynı şekilde bizi olumsuz etkileyen faktörler de hızlı bir biçimde artmaktadır.

İnsanlara Esenler psikolog olarak sorduğumuzda ise gülmek, neşe saçmak, endişeli olmamak, stresli olmamak gibi tariflerde bulunmaktadırlar.

esenler psikolog
esenler psikolog

 

Her Zaman Mutlu Olamayız, Peki Neden ?

Her kes zaman zaman sinirli, bıkmış, tükenmiş, mental olarak halsiz hissedebilir ve motive olmakta zorluk çekebilir. Bunlar insanlar tarafından yaşanması doğal bir durumdur. Çünkü stres yapmaz ise strese neden olan şeyi çözmek istemeyiz. Beyin hayati unsurlarda stres yaparak sizleri o problem üzerinde çalışmaya iter. Fakat problemin üstüne gitmedikçe bu sürekli olarak size gerginlik vermeye başlar ve bir süre sonra bozukluk oluşur bu nedenle kendinizi sürekli gergin hissedersiniz. Bu ve bunun gibi problemlerin kalıcı hal alması mental problemlere yol açabilir ve zincirleme olarak farklı rahatsızlıklara da neden olabilir.

Zaman zaman Bakırköy Psikolog olarak biz bile bıkmış, usanmış, sinirli, mental olarak çökmüş hissedebiliyor ve motive olmakta zorluk çekebiliyoruz. Bu durumlar sağlıklı her insanda yaşanması gereken durumlardır. Fakat bu hislerin 2 haftadan uzun sürmesi veya kalıcı hal almasına ise psikolojik bozukluk denilebilir. Örnek vermek gerekirse sınavlar bizim için hayati öneme sahiptir ve yoğun stres kaynağıdır çünkü önemseriz. Eğer ki gereken hazırlıkları yapmaz isek bu gerginlik, anksiyete ve depresyon durumu git gide daha derin bir hal alabilir. Bu nedenden dolayı problemlerin üstüne giderek çözmek gereklidir. Nasıl yapılacağı bilinmeyen veya kilit olan durumlar için istanbul psikolog olarak bakırköy psikolog hizmetimiz ile size yol gösteriyoruz.

Yapılan bir araştırmada lise sınavına çalışan öğrenciler serbest bırakılırsa yüksek stres seviyesi ile birlikte kötü bir sınav geçiriyorlar. Fakat çalışan öğrenciler stresin bir süre sonra tam tersine dönerek kendilere motivasyon sağladığını ve sınava istekle girdiklerini belirtiyorlar. Bu ve bunun gibi pek çok durumda Bakırköy Psikolog olarak sizler için size özel tedavi ve terapi hizmeti sunmaktayız.

esenler terapi

Esenler Psikolog Hizmeti

Özellikle son birkaç sene olmak üzere ülkemizde 10 seneden bu yana psikolojik problemler artış göstermektedir. Ayrıca bu problemler dünya çapında da en az ülkemizdeki kadar artış göstermekte. Kısaca artık mental sağlığı etkileyen pek çok tehlikeli etmenlerin arasındayız diyebiliriz.

Özellikle İstanbul olmak üzere diğer büyükşehirler de de insanların betonlaşma nedeniyle yeşilden uzak kalması, yaşam ve ya çalışma şartları nedeniyle güneş görememesi, teknolojiye bağlı asosyallik gibi pek çok durumdan dolayı çeşitli mental rahatsızlıklar görülmekte. Bu tür etkenler kişilerde depresyon, panik bozukluğu, anksiyete, sosyal fobi, yeme bozukluğu, obsesif kompulsif bozukluk, hiperaktivite ve dikkat eksikliği gibi mental problemlere yol açmaktadır.

Rehberlik

Esenler Psikolog olarak rehberlik hizmetimiz, sizinle kendiniz aranızda bir bağ kurarak kendinizi tanımanızı, problemlere realistik bir biçimde yaklaşmanızı, çevreniz ile denge içinde ve sağlıklı bir şekilde uyum sağlayarak yaşayarak kendinizi geliştirmeniz için yolunuzu açan uzman kişilerce verilmekte olan psikolojik desteklerdir. Rehberlik hizmetimiz eğitim yaşamınız ile alakalı konularda, meslekler hakkında çeşitli durumlarda, meslek seçimi, sosyal ve kişisel alanda yaşadığınız durumlar da dahil olmak üzere ihtiyaç duyulan her konuda destek sağlıyoruz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here