küçükçekmece psikolog

Aslında hayatta mutlu olmak için daha fazla şey var. Fakat insanlar sürekli bizi mutsuz edebilecek ve endişelendirecek olan problemlere takılmaktadır. Çünkü insanlar yapı gereği mutlu yani “tuzu kuru” haldeyken genelde mutlu olduğu durumu çok düşünmez. Fakat mutsuz olduklarında kafalarına taktıkları şeyi sürekli düşünür ve sorgular. Bu durum öyle bir hal alır ki hastalık boyutunu alır. Peki nasıl hastalık boyutunu alır ? Küçükçekmece psikolog olarak bunu sizlere anlatmak istiyoruz.

İnsanlığın asırlardır tek amacı genelde mutluluğu ve huzuru yakalamak rahat bir hayat düzeni kurmaktır. Kimisi için ise sürekli meşgul olup uğraşmak istediği bir hayat tarzı mutluluktur. Filozoflar da “mutluluk” üzerine yoğun bir şekilde düşünmüştür. Ortak bir karara varamasalar bile benzer düşünceler belirtmişlerdir. Kimisi huzurlu olmak, kimisi gamsız olmak, kimisi yaşadığı olaylardan ve hayattan zevk almak, neşeli olmak hatta sürekli gülmek olarak bile tanımlamışlardır.

küçükçekmece psikolog

Günümüzde ise modern yaşamın getirmiş olduğu durumlar nedeni ile kişilerin psikolojisi eskiye oranla daha fazla etkilenmektedir. Gelişmiş bir uygarlık olmamıza, yeni tedavi biçimleri bulmamıza rağmen hastalıklara neden olan unsurlar da gittikçe artmakta. Bunlar mevsimsel nedenler, teknoloji, internet ve modern hayatın getirdiği bir takım sorunlardır.

Her kes zaman zaman sinirli, bıkmış, tükenmiş, mental olarak halsiz hissedebilir ve motive olmakta zorluk çekebilir. Bunlar insanlar tarafından yaşanması doğal bir durumdur. Çünkü stres yapmaz ise strese neden olan şeyi çözmek istemeyiz. Beyin hayati unsurlarda stres yaparak sizleri o problem üzerinde çalışmaya iter. Fakat problemin üstüne gitmedikçe bu sürekli olarak size gerginlik vermeye başlar ve bir süre sonra bozukluk oluşur bu nedenle kendinizi sürekli gergin hissedersiniz. Bu ve bunun gibi problemlerin kalıcı hal alması mental problemlere yol açabilir ve zincirleme olarak farklı rahatsızlıklara da neden olabilir.

Örneğin yaşadığımız stres için bir hastalık demeden önce durum kişi veya bu alanda uzman bir psikolog tarafından incelenmelidir. Çünkü okulundaki yazılılar için stres yapan bir lise öğrencisi sınavlara yeteri kadar çalıştıktan sonra stres seviyesinin sıfırlanıp durumun tam tersine mutlu olduğunu ve motive olduğunu açıklamaktadır. Yani stres yapılan konuların üzerine gidilmesi gerekmekte ve eğer nasıl olacağı hakkında bir fikir yoksa bu tür durumlarda bir psikologdan yardım alarak bu ve bu örnek haricindeki hemen hemen her türlü psikolojik problemler için tedavi olabilmektedirler.

Küçükçekmece psikolog olarak sizlerin bu tür problemlerine hızlı ve etkili bir şekilde çözüm bulup uygun tedaviyi kişiye özgün şekilde dizayn ederek uyguluyoruz.

küçükçekmece psikolog

Küçükçekmece Psikolog

Son 10 senedir ülkemizdeki psikolojik problemlerde oldukça önemli bir artış var. Özellikle de İstanbul gibi büyükşehirler üzerinde psikolojik problemler maalesef hızlı bir şekilde artmaktadır. Bunların arasında hava kirliliği, beton yapılar nedeniyle güneşten ve yeşillikten mahrum kalma, sosyal medya kullanımı, teknolojiye bağlı asosyallik durumları, yiyecek ve içeceklerde bulunan katkılar ve farklı malzemeler, genetiği ile oynanmış ürünler gibi pek çok farklı unsur bulunmaktadır. Bu tür etkenler kişilerde depresyon, panik bozukluğu, anksiyete, sosyal fobi, yeme bozukluğu, obsesif kompulsif bozukluk, hiperaktivite ve dikkat eksikliği gibi mental problemlere yol açmakta.

Psikolojik Tedavi

Psikolojik sıkıntılar 2 haftadan uzun bir süredir kişiyi etkiliyorsa artık bu durum için hastalık diyebiliriz. Bu tür durumlarda kişinin psikolojik olarak daha fazla etkilenmemesi için tedavi alması gerekmektedir. Tedavi işlemleri için deneyimli bir psikologa ulaşmanızı ve bilgi almanızı tavsiye etmekteyiz. Küçükçekmece psikolog olarak sizlerin bu problemlerine kişiye özgü çözümler ile yanıt vermekteyiz. Küçükçekmece Psikolog olarak bu tür problemler için kişiye özgü tedavi şekilleri geliştirerek çeşitli terapi yöntemlerini kullanarak terapi uyguluyor ve gerekli durumlarda kişiyi farklı yerlere sevk ediyoruz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here